Et viktig tema for styret er hvem som har ansvaret for å innhente personopplysninger om elever med matallergi. Vi valgte å publisere artikkelen:Ansvar for eleven med matallergier og intoleranser. 13.januar. Vi kunne ikke vente lengre på svar fra Utdanningsdirektoratet, Kunnskapsdepartementet og Kommunenes Sentralforbund. Vi har lenket til artikkelen fra vår Facebookgruppe, og håper at flest mulige lærere leser den og bidrar til at skole/skoleeier tar ansvaret.

Styret tok til etterretning at når det gjelder organisering av mat – og helsetimene svarte Statsforvalteren at de vil bruke informasjonen de har fått i risikovurderingene de gjør som tilsynsmyndighet. Styret sender derfor saken til Utdanningsdirektoratet. Styret mener at dette ikke bare gjelder den skolen saken kommer fra, men at det er behov for en veiledning fra nasjonal skolemyndighet på dette området.

Ny pris på studentmedlemsskap (kr 200,-) er lagt på nettsiden, jf vedtak på Landsmøtet 2022.

Det ble referert fra det første møtet i arrangementskomiteen for Mat – og helsekonferansen 2023. Den skal være på USN, Bakketeigen.

Publisert: 21. januar 2023