Med i møtet var også flere lokallagsledere, og møtet startet med en status over arbeidet i lokallagene.

Lokallagslederne er en viktig ressurs under gjenomføringen av konferansen, og arbeidsfordelingen var et viktig tema. Flere av styremedlemmene har vært med på mange konferanser, og mye av arbeidet går nesten av seg selv. Men alt er blitt skriftliggjort og lagret på styrets fellesområde på Teams.
Og fordi vi glemte å ta bilde av dugnadsgjengen samlet, måtte det bli enkeltbilder.









Det er gledelig at både Østfold og Trondheimsregionen har fått nye styrer og starter opp igjen med fagsamlinger for mat – og helselærere. Trondheimsregionen hadde sitt første møte digitalt sammen med Innherred lokallag (les om det her), og lokallaget NordVest hadde nylig samling om Smak og Sapere-metoden.
Styret snakket om Nasjonal skolehagekonferanse 24.oktober. Deltakerne satt ved flere langbord under hele konferansen, og det var enkelt å sette igang diskusjoner i små grupper. Dette bør vurderes som mulig organisering ved en senere Mat – og helsekonferanse. Merete deltok forøvrig med innlegg.
Merete deltar i arbeidet med de praktiske-estetiske fagene i ny rammeplan for lærerutdanning. Planen kommer på høring etter 15.januar.
Nettsiden har fått en ny kategori: Fagartikler. Mette Nygård Havres artikkel om å bruke opp maten var den første. Det ble lagt lenke fra Instagram og Facebook, og det kom flere følgere begge steder. Nettsiden generelt var også egen sak på møtet. Det kom flere forslag til endringer, slik at det blir enklere å orientere seg.
Styret har i lengre tid diskutert behovet for å ansette en person i en deltidsstilling, og har kommet fram til at en arbeidsdag i uka, som er en 20% stilling, vil passe. Oppgaver som legges til denne stillingen kan være: oversikt over søknader, forefallende arbeid, årsmelding, publisere på nettsiden, delta i konferansekomiteen.
